Ako kúpiť dom krok po kroku

Kúpa domu je v podstate iná skúsenosť ako  čokoľvek iné. Ale tým, že budete vedieť, čo môžete očakávať a budete ho môcť uskutočniť krok za krokom, tak sa môžete naučiť kúpiť dom - ako profesionál, aj keď to bude prvýkrát.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako kúpiť dom v 10 krokoch:

1. Nájom realitného makléra.

Nájdenie dobrého realitného makléra je pre kupujúcich prínosom, BEZ NEVÝHOD. Nič vás to nestojí, ale ušetrí vám toľko času - a počas procesu budete mať profesionálne know-how. Makléri majú prístup k viacerých zoznamov realitných ponúk a nehnuteľností v predaji, ktorá im dáva prvý pohľad na to, čo je na predaj v okolí, ktoré chcete, za cenu, ktorú si môžete dovoliť.

NOVÉ BÝVANIE RK vám tiež môže pomôcť spojiť sa s popredným maklérom. Skúsení makléri, ktorým môžete veriť, že budú usilovne pracovať za vás. Môžete sa tiež opýtať priateľov a rodiny alebo si dohodnúť rovno stretnutie. Spokojní klienti hovoria za nás.

2. Nakupujte na hypotéku

Porovnajte sadzby hypoték online a pozrite sa na dostupné typy hypoték cez našich finančných špecialistov  - zistite aj na základe tohto, ako kúpiť dom, ktorý je pre vás ten pravý.

Získajte predbežné schválenie hypotéky. Možno ste už počuli o predkvalifikácii, ktorá vám poskytuje všeobecnú predstavu o tom, koľko si môžete požičať. Predbežné schválenie je ďalším krokom - záväzok veriteľa vo výške sumy, ktorú si môžete požičať. Predbežným schválením sa z vás stáva silnejší kandidát na nákup domov - ten, kto je pripravený rýchlo uzavrieť obchod, ktorý predajcovia milujú.

3. Urobte si zoznam potrieb a želaní

Urobte dva zoznamy: jeden čo potrebujete a jeden z pekných vecí, určite stále po niečom túžite ako keď ste boli dieťa.

Medzi najzaujímavejšie miesta patrí poloha - chodenie do práce, vo vašej obľúbenej časti mesta, dobré školy, atď.), Ako aj počet spální a izieb a všetko, bez ktorého by ste absolútne nemohli (alebo nechceli) žiť. Váš realitný maklér vám môže pomôcť rozhodnúť sa, ktoré položky sa najlepšie hodia na ktorý zoznam na základe domovov na vašom trhu.

4. Prezrite si zoznamy online domov

Vyberte si tento šikovný zoznam potrieb a začnite sa rozhliadať po tom, čo je k dispozícii. Pomocou nášho makléra môžete rýchlo nájsť vhodné domy či byty na preskúmanie..

Cieľom našich maklérov je Vám zabezpečiť, čo chcete, čo je k dispozícii a čo si môžete dovoliť. Ak nie, možno budete musieť upraviť svoje potreby, ale riešenie nájdeme.

5. Choďte na prehliadky domu

Keď nájdete domy, ktoré sa vám páčia, zavolajte svojmu exkluzívnemu maklérovi a požiadajte ho, aby začal plánovať s Vami a choďte spoločne na obhliadky.

6. Rozhodovanie a jednanie

Keď budete pripravení kupovať tak je čas rozhodnúť sa pre správnu nehnuteľnosť. Realitný maklér Vám ušetrí čas aj v tom, že Vám vie poradiť ešte pred obhliadkou a nemusíte strácať svoj drahocenný čas obhliadkou na nehnuteľnosti, ktorá bude pre Vás nedostupná finančne, prípadne nebude vôbec vyhovovať Vašim potrebám. Pretože maklér má prehľad o danom aktuálnom trhu a ponuke.

 7. Rezervovanie

Zložte realitnému maklérovi rezervačný depozit. Nech máte istotu, že Vaša nehnuteľnosť už nebude ponúkaná tretím osobám a dohodnite si predbežne podmienky s predávajúcim prostredníctvom makléra, ktorý Vám navrhne dohodu na podpísanie ako prejav vážnej vôle a vzniku určitého záväzku medzi Vami a mohli ste si v istej miere dôverovať.

8. Získajte úver schválený

Pamätáte si späť, keď ste dostali predbežný súhlas? Poplácaj sa po chrbte. Teraz musíte dokončiť všetko tým, že to urobíte oficiálnym. Maklér informuje finančného poradcu, že ste našli dom. A nastáva proces už len posúdenia hodnoty nehnuteľnosti, nakoľko vy už máte v banke úver predschválený a viete, že Váš príjem Vás do výšky kúpnej ceny pustí. Maklér decentne preverí Vašu budúcu nehnuteľnosť či je v poriadku z každého hľadiska, aby ste nekúpili takzvanú „mačku vo vreci“.

9. Počkajte na posúdenie

Prebieha profesionálne hodnotenie, koľko má Vaša nehnuteľnosť hodnotu. Ak je hodnotenie vyššie ako kúpna cena sme na dobrej ceste a môžeme si gratulovať. Ak to tak nie je, možno budete musieť nehnuteľnosť dofinancovať, získať prípadne druhý názor alebo opätovne prerokovať cenu. Alebo sa môžete rozhodnúť pre inú nehnuteľnosť. Maklér riešenie navrhne a vy sa rozhodnete.

10. Zatvorte svoj dom

Toto je deň, keď dostanete kľúče od domu či inej nehnuteľnosti- ale najprv musíte urobiť nejaké vážne papierovanie. Zas to za Vás vykoná maklér a stále je po Vašom boku do poslednej chvíle. Vypratávanie, odpis energií, prehlasovanie a odovzdanie originál listu vlastníctva z katastrálneho úradu.  A na konci tohto stretnutia budete majiteľom domu. Môžete si vziať kľúče a ísť domov.